Вапняний розчин

There are 3 products.

Ще здавна для оброблення стін і стель люди застосовували спеціальний розчин, який зраджував поверхні привабливий вигляд. Вся рецептура суміші передавалася від покоління до покоління і існує і донині.

Вапняний розчин - це оздоблювальний матеріал, що складається з гашеного вапна і річкового піску. Це по суті готова екологічно чиста штукатурка....

Ще здавна для оброблення стін і стель люди застосовували спеціальний розчин, який зраджував поверхні привабливий вигляд. Вся рецептура суміші передавалася від покоління до покоління і існує і донині.

Вапняний розчин - це оздоблювальний матеріал, що складається з гашеного вапна і річкового піску. Це по суті готова екологічно чиста штукатурка. Матеріал ідеально підійде для приміщень з помірним рівнем вологості. Через свою гігроскопічності суміш не може бути нанесена в приміщеннях схильних до утворення пари і вологи (ванна кімната, туалет, лазневі приміщення). Найкраще розчин себе показав на швидко поглинають поверхнях (дерево, газоблок, цегла і т.д.). Вся справа в тому, що волога з розчину на таких підставах поглинається інтенсивніше, затвердіння прискорюєте, а фронт робіт зменшується.

Для більш міцної адгезії з поверхнею дуже часто в вапняний розчин додають цемент марки М-400-А, М-400-Б. Цемент наділяє матеріал додаткової морозо- вологостійкість. Приблизне співвідношення має становити 1:10. Це рецепт цементно-вапняної штукатурки. Марка М-500 є неприпустимою, оскільки оброблена поверхня через деякий час потріскається, «пустить павутинки». Також в вапняну суміш додають алебастр, сатенгипс і ґрунтовку.

Для приготування розчину необхідно дотримуватися ряду умов. Одним з найважливіших моментів замісу є правильно гасіння. Для цього необхідна ємність з попередньо підготовленим матеріалом, в яку поступово буде додаватися вода. Від кількості доданої рідини залежить густота суміші. При обробці всередині приміщення прийнято застосовувати піщано-вапняний розчин, а для фасадних робіт ідеальним буде склад з додаванням цементу. Виділяють прості і складні розчини. До складу першого додається одне скорозшивач (вапно, гіпс, цемент). У другому застосовується кілька в'яжучих компонентів.

Вапняний розчин має такі властивості:

За рівнем жирності бувають:

- Нормальні. Мають відмінні характеристики пластичності, що запобігає розтріскування поверхні. Не дають усадки.

- Худі. Ідеально підходять для малярних та облицювальних робіт, оскільки мають мінімальну частку усадки.

- Жирні. У складі знаходиться величезна кількість в'яжучих елементів (вапна). Розчин досить пластичний, але все ж дає значну усадку.

За рівнем щільності розрізняють склади низької та середньої щільності. Для приготування складу з низькою щільністю необхідно використовувати пористий пісок, а для середньої додається звичайний пісок.

Щоб підвищити деякі з характеристик вапняного розчину в нього додають:

- Протиморозні добавки.

- Пластифікатори та каталізатори.

- Компоненти, які гальмують процес схоплювання.

Від вибору вихідного матеріалу буде залежати, як буде виглядати приміщення і як довго воно збереже свій естетичний вигляд. Залежно від місця проведення оздоблювальних робіт необхідно підібрати найбільш підходящий склад.

Less
More
Showing 1 - 3 of 3 items

Filter by:

Manufacturer